Nabídka kroužků 2021

Zde naleznete kompletní seznam všech kroužků organizovaných společností B-Clever. Přejděte na stránku Školy a přihlášky a zjistíte, jaké kroužky může Vaše dítě na konkrétních školách navštěvovat. Zde pak najdete i formulář, přes který můžete Vaše dítě do konkrétních kroužků přihlásit. Na základě formuláře Vám do 24 hodin přijde e-mail s instrukcemi, pokyny k platbě a dalšími informacemi. Po uhrazení jste úspěšně přihlášeni a Vaše dítě může začít docházet na vybraný kroužek.


Komunikační dovednosti

Jak navazovat dlouholetá přátelství a upevňovat důležité vztahy? Umění dobře komunikovat je pro náš život a naši spokojenost zásadní. Slušné vystupování, žádný stud a zlepšení projevů před lidmi nebude po kroužku komunikační dovednosti žádný problém. Na tomto kroužku se děti v komunikaci zlepší formou různých zábavných her. Dozvědí se také, jak důležitá je pro kvalitní vztahy schopnost naslouchat druhým.


Fotografování

V kroužku fotografování se děti naučí, jaké možnosti jim poskytuje fotoaparát. Při dobrém počasí se děti vydají fotit přírodní krásy, pokud nám počasí nebude přát, zůstaneme v učebně a čas využijeme k focení portrétů a předmětů. Děti se během hodin naučí základy fotografování, ale především budou moci dát průchod své kreativitě a fantazii. Odměnou jim budou nádherné snímky. Na konci kroužku vyhlásíme soutěž o nejhezčí fotografii a vítěze odměníme diplomem!


Sportovní kroužek

Ve sportovním kroužku si vyzkoušíme jednotlivé sporty a naučíme se týmové i individuální práci. Vyzkoušíme si, jak správně posilovat, abychom si neublížili. Zahrajeme si basketbal, florbal, badminton, stolní tenis. Okusíme i další sporty. Vše samozřejmě pod dohledem zkušeného trenéra, který nás každým sportem provede. Řekneme si i něco o zdravé stravě a její důležité roli v životosprávě. 


Deskové hry

Deskové hry jsou nejen velmi zábavnou činností, při které trávíme čas v kolektivu přátel. Zároveň při nich procvičujeme strategické myšlení, rozvíjíme týmového ducha, cílevědomost, soutěživost a učíme se spoustu nových věcí. Na kroužku deskových her se děti budou se zapáleným a zkušeným lektorem učit novým hrám. Budou se v nich utkávat společně s kamarády a soutěžit o nejlepšího hráče!


Tanec

Rozvíjení citu a jemnosti pro pohyb se zkušenou lektorkou. Tanec a balet ve skupině je příjemná aktivita pro trávení volného času s kamarády. Děti se při ní učí taneční sestavy a soustředí se na ladnost pohybu. Tancovat děti budou učit zkušené lektorky B-Clever se spoustou zkušeností.


Florbal

Má vaše dítě spoustu energie? Miluje dynamickou hru? Přihlašte ho na florbal! Děti se v něm naučí pravidla hry, která jim zároveň pomáhá zdokonalovat ovládání jejich těla. Budou trénovat přesnost přihrávek, strategii hry, poznají, jak cenná je souhra v týmu. Při soupeření se svými vrstevníky zažijí vzrušení z florbalových soubojů, poučí se z proher a okusí chuť vítězství.

Bojové sporty a sebeobrana

Na kroužku bojových sportů a sebeobrany se děti hravou formou naučí jak se vypořádat se soupeřem, jak se bránit v těžkých situacích a společně si vysvětlíme a ukážeme jednotlivé bojové sporty. Kroužek pomůže dítěti se osamostatnit a být silným.


Modelování

Kroužek modelování je zaměřený na rozvíjení zručnosti dětí hravou formou. Děti si budou vytvářet předměty, které si budou moci odnášet domů. Kroužek povede lektor se zkušenostmi s prací s dětmi a povede je k motorice.


Kytara

V kroužku hry na kytaru se děti seznámí se základy hraní na tento nástroj hravou formou. Děti se naučí jednoduché akordy a různé skladby. Lektor je zkušený hráč na kytaru a dětem dokáže vysvětlit, jak na to.


Flétna

Děti se seznámí se základy hraní na flétnu, naučí se základní písničky a užijí si spoustu legrace s kamarády. Instruktorky flétny mají zkušenosti s prací s dětmi a ovládají hraní na flétnu, dětem své znalosti rády předají na kroužku flétny.

Fotbal

Výkop, přihrávka, akce, gól! Přivítáme další nové hráče do našeho fotbalového kroužku. Ať už mají s fotbalem zkušenosti, nebo jsou začátečníci, budou se v tomto sportu moci dále rozvíjet a dostat na vyšší úroveň. Kluci zažijí vzrušení ze hry, pohyb a pobyt na čerstvém vzduchu i v tělocvičně. Navážou nová přátelství se sportovně založenými kamarády. 


Vědecký kroužek

Má Vaše dítě rádo bádání nad tím, jak věci fungují? Zkoumá odmalička každého brouka, fascinují ho chemické reakce nebo fyzikální pokusy? Pak pro něj bude vědecký kroužek to pravé. V tomto kroužku nabízíme zajímavé pokusy z přírodovědných oborů, které Vaše děti zaujmou a přiblíží jim fungování přírodních zákonů.  


Finanční gramotnost

Jak se stát bohatým člověkem, a co víc, i bohatým člověkem zůstat? Seznámíme děti se základy podnikání a podpoříme jejich podnikatelského ducha. Pomůžeme jim uvědomovat si, co nám peníze přináší a kde naopak peníze ztrácíme. Se kterými platbami musíme počítat každý měsíc? Mobil a svítící světla doma nejsou zdarma... Je lepší bydlet ve svém bytě a platit hypotéku, nebo si byt jen pronajmout? V kroužku budeme dětem klást tyto a další praktické otázky, které jim pomohou lépe se v životě rozhodovat. Finanční gramotnost povede zkušený člověk z praxe, který rád dětem předá své zkušenosti.


Seznámení se se zajímavými povoláními

V B-Clever věříme, že pro úspěšnou a šťastnou životní cestu je důležité mít nějakou vizi a za ní si jít. Tudíž v tomto kroužku děti seznámíme s podnikáním a zajímavými povoláními a seznámíme je s podmínkami pro vstup do konkrétního odvětví. Poradíme jim čím se zabývat. Pomůžeme jim poznat cestu kterou by se měli vydat, aby dosáhli svého vysněného povolání a měli radostný život nejen v profesním světě.


Internet bezpečně

Internet se dnes dá využít mnoho způsoby, je to skvělý sluha, ale špatný pán. V kroužku Internet bezpečně se naučíme pracovat s počítačem, tabletem a mobilem. Ukážeme si, jak využívat internet jako zdroj zábavy a informací. Děti se dozvědí, jak využívat sociálních sítí a jak na nich prorazit, ale přitom se nestát otrokem lajků. Zároveň zjistí, jaká nebezpečí jim na internetu mohou hrozit a jak se jim vyhnout. 


Zdravý životní styl

Kroužek zaměřený na zdravý životní styl jsme pro Vás připravili, aby se děti naučily starat se odpovědně o své tělo už v brzkém věku. Vysvětlíme si, jak funguje naše tělo a co mu prospívá. Ukážeme si, jak vypadá zdravý jídelníček, jaký je rozdíl mezi jídlem, které obsahuje 1500 Kcal a které 5000 Kcal. Nezapomeneme ani na spánek, hygienu, protahování a cvičení.


Výtvarná kreativní výchova

Výtvarná kreativní výchova je zaměřená na rozvoj kreativity a tvůrčích schopností u dětí. Naučíme se společně nové styly kreslení a rozvineme i schopnost se učit. Individuální kresba bude také na programu, lektor pomůže dítěti dovést jeho vlastní vizi k dokonalosti. Kroužek povede zkušená lektorka se zkušeností práce s dětmi. 


Basketbal

Mají vaše děti rády míčové hry, kde je důležitá strategie, souhra v týmu, matení soupeře a rychlé akce? Pak je pro ně basketbal to pravé! V kroužku se naučí pravidla basketbalu a zdokonalí se v práci s míčem, driblování i hody na koš. Přitom poznají, jak je pro výhru důležitá  spolupráce v týmu! 

Zpěv

Zpěv s B-Clever děti naučí základní techniky zpěvu, správné dýchaní a držení těla. Lépe poznají své hlasové možnosti, které budou se zkušeným lektorem dále rozvíjet. Poznají sílu a krásu sborového zpěvu. Lektorky zpěvu B-Clever, jsou opravdu zkušené a připravené dětem své zkušenosti zábavnou formou předat.


Angličtina a angličtina hrou

Rozdíl mezi angličtinou a angličtinou hrou je pouze ve věku, pro 1. až 5. ročník je angličtina hrou a pro 6. až 9. je angličtina. Na tomto kroužku se děti zábavnou a hravou formou seznámí se základy angličtiny a s navazováním konverzací v angličtině.

Dramatický kroužek

V dramatickém kroužku si děti užijí spoustu legrace, ale mimo to se i budou rozvíjet v komunikačních dovednostech, vystupování před lidmi, improvizaci a vyzkouší si, jaké je vžít se do rolí, se kterými by se v běžném životě nesetkaly. Kroužek vede lektor, který má zkušenosti z divadelního světa a je připraven předat své zkušenosti a postřehy dětem.

Aerobik

Aerobik je dynamický styl tance, který dětem pomáhá s lepší koordinací pohybů. A hlavně je to skvělá zábava! Vaše děti se naučí pohybovat do rytmu hudby na jednoduché choreografie a chytlavé písničky. Místo sezení u počítače zažijí radost z pohybu v kolektivu kamarádek.


Šití

V kroužku šití děti rozvíjí svou zručnost a jemnou motoriku. Naučí se šít jednoduché stehy. Získané znalosti budou moci hned využít k tomu, aby si vytvořily šité výrobky s využitím své fantazie. Výrobky si následně odnesou domů a budou se moci pochlubit rodičům. 

Posilování

Zdravé posilování s vlastní vahou a budování vysněné postavy spolu s uvedením do zdravé stravy je kroužek posilování od B-Clever. Kroužek povede fitness trenér se zaměřením na vlastní váhu. Tudíž nemusíte mít strach, cvičení s vlastní vahou pod dohledem profesionála je opravdu zcela bezpečné a zdraví prospěšné.